Toczenie CNC

Home - Usługi - Toczenie CNC

Nasza firma oferuje kompleksowe toczenie CNC takich elementów jak relingi i uchwyty, czy też drabinki kąpielowe do łodzi i jachtu. Usługa toczenia polega na obrabianiu powierzchni zewnętrznych i wewnętrznych przedmiotów w różnych kształtach, jak na przykład bryłach obrotowych. Proces toczenia za pomocą tokarki CNC polega na, stopniowym oddzielaniu specjalnym nożem tokarskim warstwy materiału. W ten sposób są kształtowane takie elementy jak pilersy. Możesz zlecić toczenie CNC naszym specjalistom, którzy dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy, są w stanie podjąć się najtrudniejszych zadań. Warto zaufać firmie, która na pierwszym miejscu stawia jakość wykonywanych elementów.

Nowoczesne tokarki CNC

Toczenie CNC jest bardzo popularnym sposobem nowoczesnej obróbki metali. Nowoczesne tokarki CNC stosowane w naszej firmie, są bardzo efektywne i precyzyjne, dzięki czemu możemy zaoferować naszym klientom szybkie wykonanie usług toczenia z zachowaniem dokładności. Nowoczesne tokarki sterowane numerycznie są w stanie wykonać perfekcyjnie wiele elementów, takich jak knagi cumownicze. Dzięki naszym wykwalifikowanym i doświadczonym specjalistom, możesz być pewien, że Twoje zamówienie zostanie wykonane z jak największą dokładnością.

Toczenie stali

Toczenie (obróbka skrawaniem) stali jest procesem, który opiera się na wiórowej obróbce materiału. Do tego celu wykorzystuje się noże tokarskie. Element stali umieszczany jest na uchwycie tokarki, a ta wprawia materiał w ruch wirowy. Następnie nóż tokarski porusza się prostopadle lub równolegle względem osi obróbki i w tym czasie usuwa warstwę wierzchnią materiału, nadając mu konkretny kształt. Proces może różnić się w przypadku danej sytuacji. Niekiedy konieczne jest bowiem wykorzystanie na przykład dwóch czy więcej noży tokarskich, które montowane są na imaku tokarki.

Można wyróżnić kilka typów toczenia stali, a mianowicie:

  • toczenie kształtowe – tu nóż ustawiony jest zgodnie z wzornikiem za pomocą noży kształtowych,
  • toczenie poprzeczne – nóż porusza się prostopadle do osi,
  • toczenie wzdłużne – w tym przypadku nóż porusza się równolegle wzdłuż osi obrotu stali, a obróbka polega na usuwaniu wierzchniej warstwy materiału.

Toczenie aluminium

Tokarka może posłużyć także do obróbki aluminium. Do pracy z dużymi elementami przy krótkich seriach produkcyjnych wykorzystuje się tokarki suportowe, zaś do małych elementów i dużych serii produkcyjnych lepszym wyborem są tokarki automatyczne. Toczenie aluminium odbywa się przy bardzo wysokich temperaturach, a więc niezbędne jest zastosowanie chłodziw w postaci olejów mineralnych, które chłodzą noże, a przy okazji również wymywają wióry. Przy toczeniu aluminium zwykle wykorzystuje się noże z węgliku wolframu lub stali szybkotnącej. By obróbka skrawaniem aluminium była maksymalnie wydajna, a ich powierzchnia precyzyjna i gładka, stosujemy najwyższej jakości noże, a także odpowiedni kąt natarcia.

Usługi toczenia – poznaj ich zalety

Toczenie CNC wykorzystywane jest do obróbki elementów, które wyglądem przypominają bryły obrotowe. A więc są to przedmioty o kształtach kulistych, walcowatych oraz stożkowych. Usługa toczenia umożliwia nadawanie elementom konkretnych kształtów poprzez odcinanie warstw przy pomocy noża tokarskiego. Warto również dodać, że istnieje kilka istotnych czynników, które wpływają na to, jaki efekt zostanie uzyskany po wykonaniu usługi toczenia. Jest to m.in. głębokość, siła, a także prędkość skrawania. Należy również dodać, że na powstawanie konkretnego przedmiotu wpływa także określenie kierunku posuwu noża. Podsumowując, dopiero w momencie, gdy wszystkie wspomniane aspekty zostaną doprecyzowane, możliwe będzie przeprowadzenie precyzyjnego toczenia CNC.

Usługa toczenia CNC praktycznie wyparła dziś tradycyjne metody obróbki. Zapewnia bowiem nieporównywalną precyzję, znakomitą wydajność oraz świetne efekty. Warto również dodać, że praca maszyn CNC nie jest uzależniona od operatora, dlatego w tym przypadku nie ma właściwie mowy o błędach ludzkich. W przypadku toczenia CNC to maszyna steruje całym procesem komputerowo. A więc jakiekolwiek straty są zminimalizowane. Obróbka tradycyjna wiązała się zaś z wieloma błędami. Na szczęście usługa toczenia CNC wyeliminowała ten problem. Można więc śmiało stwierdzić, że jest ona precyzyjna oraz wydajna. Za jej ogromny atut uznaje się również maksymalną oszczędność materiału oraz szybkość. Toczenie CNC pozwala na obróbkę bardzo wielu elementów w bardzo krótkim czasie, co w przypadku obróbki ręcznej nie byłoby możliwe. Nie można nie wspomnieć również o powtarzalności, jaką uzyskuje się dzięki usłudze toczenia CNC. Cały proces można bowiem z góry zaprogramować i zautomatyzować. W efekcie stworzenie wielu takich samych kopii nie będzie żadnym problemem.

Zobacz inne usługi
Naszym klientom oferujemy też przygotowanie wizualizacji, rysunku poglądowego, dokumentacji wykonawczej czy samego elementu na podstawie szkicu, dostarczonego wzoru lub modelu 3D części.
Usługi CAD