Usługi CAD

Home - Usługi CAD

Projektowanie CAD

Projektowanie CAD jest to projektowanie techniczne wspomagane komputerowo. CAD, czyli Computer Aided Design pozwala na tworzenie wizualizacji projektów. Jego zadaniem jest wykonanie projektu 3D do realizacji poprzez podzielenie na części, złożenie i sprawdzenie ich dopasowania. Znajduje zatem zastosowanie w inżynierii budowlanej, mechanicznej, a także elektrycznej. Za kluczowe w projektowaniu w CAD uważa się cyfrowe modelowanie graficzne. Pozwala ono na opracowanie zapisu dokumentacji konstrukcyjnej.

Projektowanie CAD – najpopularniejsze tryby

Można wyróżnić pięć kluczowych trybów projektowania techniczne wspomaganego komputerowo. Zalicza się do nich:

Projektowanie w CAD –  jakie ma zalety?

Za najważniejsze zalety projektowania w CAD (w porównaniu do tradycyjnych metod kreślarskich) zalicza się m.in. zredukowanie liczby błędów zarówno w projektowaniu, jak i produkcji; znaczącą poprawę jakości gotowego obiektu; udoskonalenie administrowania dokumentacją projektową; możliwość stworzenia cyfrowego prototypu, który umożliwia szybkie i proste tworzenie nawet bardzo złożonych modeli; znakomitą efektywność konstruktora; obniżenie kosztów projektu; zwiększenie wydajności projektowania; możliwość wprowadzania wielu poprawek; bezproblemową archiwizację danych na cyfrowych nośnikach.

 

Tworzymy wizualizacje, rysunki poglądowe, dokumentacje
wykonawcze oraz same elementy na podstawie:

Szkic koncepcyjny

Na bazie szkicu koncepcyjnego klienta jesteśmy w stanie przygotować: wizualizację, rysunek poglądowy, rysunek wykonawczy lub sam detal.

Szkic koncepcyjny to niezwykle ważny element w całym procesie tworzenia projektu 3D. Na jego podstawie można przygotować zarówno wizualizację, rysunek poglądowy, rysunek wykonawczy, jak i sam detal. Jeśli klient dostarczy nam taki szkic koncepcyjny, praca nad projektem będzie znacznie szybsza, łatwiejsza i efektywniejsza. Można nazwać je projektami, a ich funkcja jest czysto użytkowa. Jest to forma ilustracji, której głównym celem jest wyrażenie własnej prezentacji projektu.

 

Dostarczony wzór

Na bazie wzoru jesteśmy w stanie przygotować: wizualizację, rysunek poglądowy, rysunek wykonawczy lub wykonać kolejną sztukę odwzorowywanego elementu.

 

Model CAD 3D

Na bazie modelu 3D w formacie .igs lub .stp jesteśmy w stanie przygotować: rysunek poglądowy, rysunek wykonawczy lub sam detal.

Modelowanie CAD 3D polega na tworzeniu, a także modyfikowaniu matematycznej wersji obiektu 3D lub kształtu za pomocą specjalnego oprogramowania, które dostarcza zestaw narzędzi, jak również zbiór podstawowych brył, które bardzo ułatwiają tworzenie obiektów. Model powstały w efekcie wykonanych prac nazywa się modelem 3D CAD i znajduje on zastosowanie w wielu branżach. Wykorzystywany jest do wizualizacji, symulacji oraz renderowania projektów graficznych. Na podstawie modelów 3D możemy stworzyć najróżniejsze elementy i mechanizmy na zamówienie klienta, np. zawiasy stalowe, mechanizmy uchylne zawiasów, podpory rozkładanego stołu czy rolki kotwiczne.

 

Papierowa dokumentacja techniczna

Na bazie papierowej dokumentacji technicznej jesteśmy w stanie przygotować: wizualizację, rysunek poglądowy lub sam detal.

 

Zobacz inne usługi
Naszym klientom oferujemy też przygotowanie wizualizacji, rysunku poglądowego, dokumentacji wykonawczej czy samego elementu na podstawie szkicu, dostarczonego wzoru lub modelu 3D części.
Usługi CAD