Gięcie rur CNC

Home - Usługi - Gięcie rur CNC

Nasza oferta obejmuje profesjonalne gięcie rur CNC, niezbędne podczas produkcji takich elementów jak relingi i uchwyty. Gięcie rur w naszej firmie odbywa się za pomocą profesjonalnej giętarki CNC sterowanej numerycznie. Nowoczesna giętarka używana przez naszą kadrę, może wygiąć rury pod dowolnym kątem. Wszystkie usługi gięcia rur są wykonywane przez doświadczonych pracowników, wyszkolonych na licznych kursach zawodowych. Każda usługa gięcia rur CNC jest wykonywana z dużą precyzją, dzięki czemu wszyscy klienci mogą mieć pewność najwyższej jakości. Gięcie rur jest niezbędnym elementem procesu produkcji takich elementów jak drabinki kąpielowe do łodzi i jachtu.  

 

Obróbka rur

Aby obróbka rur była skuteczna, musi być wykonywana z dużą dokładnością. Rolki gnące znajdujące się w giętarce, mogą wyginać rury pod dowolnym kątem. Aby cały proces gięcia rur odbył się bezpiecznie i zakończył się sukcesem, należy dobrać odpowiednie parametry całego procesu. Specjalista musi również ciągle czuwać nad całym przebiegiem gięcia, aby odbył się prawidłowo. Dlatego warto zaufać doświadczonym i wykwalifikowanym fachowcom z naszej firmy.

 

Gięcie rur – na czym polega?

Gięcie rur to proces technologiczny, który polega na trwałej zmianie krzywizny obrabianego materiału, a dokładniej na plastycznym odkształceniu rury w taki sposób, by nadać jej konkretny kształt. Przeprowadzenie tego procesu wymaga odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia – zarówno jeśli chodzi o samo gięcie rur, jak również operowanie zaawansowaną giętarką. Gięcie rur można przeprowadzić na zimno lub na gorąco. Pierwszą technikę stosuje się do rur, których średnica nie przekracza 28 mm. Co więcej, na zimno powinny być gięte rury wykonane ze stali węglowej oraz szlachetnej. Z kolei gięcie rur na gorąco wykonuje się na rur o większych średnicach. Ta technika zapewnia estetyczne wykończenie brzegów oraz precyzję gięcia.

 

Gięcie rur CNC – materiały

Do gięcia rur można wykorzystać wiele różnych materiałów. Jeśli chodzi o te najpopularniejsze, warto wymienić wśród nich przede wszystkim: aluminium, stal oraz stal nierdzewna. Wszystkie te materiały świetnie nadają się do gięcia, a także umożliwiają wykonywanie nawet bardzo złożonych, niestandardowych kształtów. Dzięki temu każde zlecenie jesteśmy w stanie dopasować do indywidualnych oczekiwań oraz potrzeb naszych klientów. Co więcej, gięcie rur CNC przeprowadzane przy pomocy nowoczesnych maszyn pozwala na przeprowadzenie szybkiej i precyzyjnej obróbki. Warto także dodać, że ten rodzaj obróbki umożliwia wykonanie produkcji seryjnej – niezależnie od materiału, z którego wyprodukowana została rura. 

Gięcie rur CNC – poznaj najważniejsze zalety

Gięcie rur CNC jest to jedna z najpopularniejszych metod obróbki mechanicznej, której celem jest odkształcanie plastyczne oraz nadanie odpowiedniego kształtu przestrzennego różnego rodzaju elementom wykonanym m.in. z aluminium, stali oraz stal nierdzewnej. Jedną z najważniejszych zalet gięcia rur CNC jest możliwość uzyskania powtarzalnych elementów o znakomitej dokładności. Z tego powodu ta metoda obróbki wykorzystywana jest nie tylko do wykonywania pojedynczych elementów, ale również do produkcji masowej. Gwarantuje uzyskanie wyrobów najwyższej jakości bez żadnych uszczerbków czy spłaszczeń w obszarze gięcia. Nowoczesne maszyny do gięcia rur CNC pozwalają na przeprowadzenie analizy oraz symulacji wykonanego elementu, dzięki czemu można w znaczący sposób oszczędzić materiał oraz ograniczyć jego straty. Przyczynia się to również do skrócenia czasu przeprowadzenia obróbki w porównaniu do metod tradycyjnych.

 

Usługi gięcia rur – zastosowanie

Gięcie w celu uzyskania rur wykorzystywane jest przez wiele różnych branż. W szczególności z tej usługi korzystają branże: spożywcza, budowlana, motoryzacyjna, maszynowa, kolejowa, hydrauliczna oraz petrochemiczna.  Za sprawą innowacyjnego oprogramowania do maszyn CNC za pomocą usługi gięcia rur można wykonywać m.in. łuki balustrad, poręcze, oparcia krzeseł i wiele innych. Gięcie rur stosowane jest także to wykonywania urządzeń, których parametry są precyzyjnie określone i objęte specjalnymi wymogami. Zalicza się do nich: instalacje chłodnicze, instalacje pneumatyczne, instalacje hydrauliczne, jak i wymienniki ciepła. Inne zastosowanie giętych rur to: konstrukcje kopuł, konstrukcje łukowe hal, meble domowe, meble szkolne, meble biurowe, prowadnice, szyny, sprzęt rehabilitacyjny, sprzęt sportowy, zadaszenia łukowe, zadaszenia szklane, zadaszenia poliwęglanowe, zadaszenia wiat, zadaszenia przystanków, zwijane kołnierze z kątowników oraz profili itp.

Zobacz inne usługi
Naszym klientom oferujemy też przygotowanie wizualizacji, rysunku poglądowego, dokumentacji wykonawczej czy samego elementu na podstawie szkicu, dostarczonego wzoru lub modelu 3D części.
Usługi CAD