Gięcie blach

Home - Usługi - Gięcie blach

Zakres naszych usług obejmuje gięcie blach za pomocą prasy krawędziowej ze sterowaniem numerycznym CNC. Tak zwane gięcie blach CNC, jest bardzo nowoczesnym rodzajem technologii obróbki materiałów. Proces gięcia blach odbywa się za pomocą prasy krawędziowej i odpowiednich stempli oraz matryc. Za ich pomocą można wyginać, karbować i zagniatać blachę pod dowolnymi kątami. Nowoczesna prasa krawędziowa trwale zmieni krzywizny obrabianego przedmiotu. Dzięki temu, że prasa jest sterowana numerycznie, każde zamówienie zostanie wykonane z jak największą dokładnością. Takiej precyzji wymagają na przykład blachy do rolek kotwicznych. Ich wygięcie musi być idealne, aby mogły spełniać swoją rolę przez długie lata. Naszą kadrę tworzą tylko najlepsi fachowcy od gięcia blach, więc możesz być pewien wysokiej jakości oferowanych przez nas usług.

 

Gięcie na prasie krawędziowej

Usłudze gięcia blach są poddawane przede wszystkim blachy stalowe oraz aluminiowe. Odpowiednio wygięte blachy są następnie wykorzystywane jako blachodachówki, parapety, jak i okapy. Usługa gięcia blachy jest również przydatna, przykładowo podczas produkcji mechanizmów uchylnych zawiasów. Gięcie blach na prasie krawędziowej ma szerokie zastosowanie również w produkcji wielu innych rodzajów dóbr. Powierzając nam wykonanie tych usług, można mieć pewność, że proces gięcia będzie przeprowadzony przez doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów. Dzięki nowoczesnej technologii i odpowiedniej kadrze, jesteśmy w stanie zaoferować swoim klientom najwyższą jakość i rozsądne ceny.

 

Usługi gięcia blach

Gięcie blach jest to usługa, która pozwala na uzyskanie serii powtarzalnych elementów w bardzo krótkim czasie. Cieszy się ogromną popularnością w wielu branżach. Nasza firma wychodzi naprzeciw potrzebom wszystkich przedsiębiorców, którzy chcą szybko i sprawnie przeprowadzić proces gięcia blach. Dysponujemy najnowocześniejszymi maszynami oraz urządzeniami, dzięki którym wykonamy tę usługę, zapewniając przy tym najwyższą jakość oraz wysoką wydajność. Nasi specjaliści dbają o to, aby cały proces gięcia blach spełniał najwyższe standardy.

Ponieważ do gięcia blach używamy wysokowydajnych maszyn CNC, jesteśmy w stanie zagwarantować stuprocentową powtarzalność elementów giętych – w szczególności chodzi tu o produkcję wielkoseryjną. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest możliwość gięcia nawet bardzo złożonych kształtów w niezwykle krótkim czasie. Za sprawą nowoczesnych technologii możemy precyzyjnie określić linie gięcia, co znacząco przyspiesza proces projektowania i pozwala na dokładną kontrolę produkcji.

 

Gięcie blach CNC – zalety

Gięcie blach CNC ma ogromną ilość zalet, co potwierdza niezwykła popularność tej usługi. O jednym z plusów wspominaliśmy powyżej. Mowa o możliwości uzyskania serii powtarzalnych elementów w krótkim czasie. Dotyczy to zarówno maleńkich detali, jak i bardzo złożonych kształtów. Warto także wspomnieć o ogromnej precyzji, jaką zapewnia gięcie blach CNC – nie ma tu bowiem mowy o żadnych niedociągnięciach. Dzięki komputerowemu sterowaniu obróbka jest bardzo dokładna. Ponadto realizacja gięcia blach CNC przebiega bardzo sprawnie – także w przypadku dużych zamówień. Ta metoda obróbki jest także niezwykle wydajna oraz ekonomiczna. Straty materiału są wręcz znikome. Stąd też gięcie nie generuje wysokich kosztów. Dużym plusem gięcia blach CNC jest fakt, że materiały są natychmiast gotowe do użytku. Nie wymagają już żadnej dodatkowej obróbki. Co więcej, jest to bardzo uniwersalna metoda, dzięki której można wykonać zarówno kształtowniki, rury, kątowniki, prostowniki, obudowy, karoserie, jak i blachodachówki itp.

Zobacz inne usługi
Naszym klientom oferujemy też przygotowanie wizualizacji, rysunku poglądowego, dokumentacji wykonawczej czy samego elementu na podstawie szkicu, dostarczonego wzoru lub modelu 3D części.
Usługi CAD