Frezowanie CNC

Home - Usługi - Frezowanie CNC

Frezowanie CNC – co to jest?

Oferta usługowa naszej firmy obejmuje frezowanie CNC. Ten nowoczesny rodzaj obróbki metalu skrawaniem, polega na wprowadzeniu w ruch obrotowy narzędzia do frezowania, a następnie obrabianiu nim danego materiału. Frezowaniu CNC poddaje się przede wszystkim aluminium i stal. Dzięki frezowaniu można wykonać różne elementy, wymagające bardzo dużej dokładności i precyzji – przykładowo mechanizmy uchylne zawiasów. Ponieważ frezowanie metalu na maszynach CNC wymaga dużego doświadczenia i wiedzy, wszyscy pracownicy KW Construction posiadają odpowiednie certyfikaty oraz ukończone kursy. Dzięki temu każdy klient może mieć pewność, że zlecenie zostanie wykonane z pełną precyzją.

Obróbka skrawaniem

Za pomocą frezowania można również wykonać przykładowo rolki kotwiczne. Tego typu przedmioty wymagają precyzyjnego wykonania, aby mogły sprawnie działać przez długie lata. My oferujemy usługi frezowania na najwyższym poziomie i indywidualne podejście do potrzeb każdego klienta. Frezowanie CNC jest najbardziej uniwersalną formą obróbki skrawaniem, dlatego jesteśmy w stanie wcielić w życie większość projektów naszych klientów. Posiadamy nowoczesną frezarkę CNC i bardzo duży wybór frezów, więc możemy z powodzeniem zająć się produkcją zarówno jednostką, seryjną, jak i masową wielu rodzajów elementów.

Frezowanie CNC – zastosowanie

Frezowanie CNC to jedna z najpopularniejszych metod obróbki skrawaniem. Za pomocą różnego rodzaju ostrzy można uzyskać nawet najbardziej złożone formy. Frezowanie umożliwia obróbkę powierzchni kształtowych, płaszczyzn, rowków, uzębień oraz kanalików. Frezowanie CNC stosowane jest m.in. do obróbki aluminium, stali oraz stali nierdzewnej.

Frezowanie CNC aluminium

Do frezowania aluminium wykorzystuje się bardzo duże prędkości obrotowe oraz dużych posuwów. Przy doborze parametrów pracy z aluminium istotne jest zwrócenie uwagi na rodzaj narzędzia, jego moc, a także sposób mocowania materiału. W procesie frezowania aluminium niezwykle ważna jest także kontrola temperatury obróbki.

Frezowanie CNC stali

Stal to również jeden z materiałów, który bardzo często poddaje się frezowaniu CNC. Ze względu na dużą popularność zastosowań stali, jest ona dostępna w wielu gatunkach, które różnią się od siebie właściwościami. Obejmuje ono zatem takie gatunki, jak np. stal węglową (o zawartości węgla do 0,55%), niskostopową (charakteryzuje się dobrą skrawalnością) czy też wysokostopową (jej cechy i parametry różnią się w zależności od zastosowanych dodatków stopowych).

Frezowanie CNC stali nierdzewnej

Wśród materiałów poddawanych frezowaniu CNC jest także stal nierdzewna. Z punktu widzenia obróbki skrawaniem dzieli się ją na: stal ferrytyczną, martenzytyczną oraz austenityczną. Pierwsze oraz druga bardzo dobrze poddają się frezowaniu, natomiast trzecia jest bardzo trudna w obróbce.

Poznaj zalety frezowania CNC

Frezowanie CNC to ogrom zalet, a o każdej z nich warto wspomnieć. Nie bez przyczyny ten rodzaj obróbki jest najczęściej wybierany, jeśli chodzi o modelowanie materiałów. Kluczową zaletą, która sprawia, że sięgamy po frezowanie CNC, jest wyjątkowo krótki czas produkcji. Prace przy frezowaniu przebiegają bowiem bardzo szybko. Oprócz tego warto wspomnieć o tym, że frezowanie CNC pozwala na wykonywanie elementów o bardzo skomplikowanych i niestandardowych kształtach. Ponadto w całym procesie kształtowania maszyna zachowuje najwyższy poziom precyzji powierzchniowej oraz wymiarowej.

Usługi frezowania CNC – na czym polega produkcja jednostkowa?

Produkcja jednostkowa oznacza, że produkowane elementy nie są powtarzalne. Wykorzystywana jest przede wszystkim do wykonywania prototypów produktów. Dotyczy m.in. narzędziowni, w których produkuje się przyrządy, takie jak elektrody, tłoczniki, formy wtryskowe czy matryce. Warto również dodać, że frezowanie CNC pozwala na osiąganie znakomitej dokładności wymiarowej przy zachowaniu odpowiedniej struktury powierzchni, dlatego też doskonale sprawdza się przy produkcji jednostkowej.

Frezowanie CNC a produkcja seryjna – co warto wiedzieć?

Produkcję seryjną wykorzystuje się przede wszystkim przy wytwarzaniu dużych elementów, a nawet maszyn. Dzięki frezowaniu CNC możliwe jest bowiem wykonanie całych serii jednakowych produktów bez uszczerbku na jakości. Co więcej, produkcja seryjna znacząco skraca czas, który trzeba byłoby poświęcić na przezbrojenie maszyny, a także wykonanie poszczególnych podzespołów. Wybierając ten typ produkcji można więc w efekcie wiele zaoszczędzić.

Czym jest produkcja masowa w kontekście frezowania CNC?

Produkcja masowa wykorzystywana jest przede wszystkim w przemyśle motoryzacyjnym. Można wręcz śmiało stwierdzić, że frezowanie CNC w tej branży jest niezbędne z uwagi na prężny rozkwit produkcji. Dzięki produkcji masowej można zmniejszyć koszty wytwarzania części samochodowych. Co więcej, w przypadku frezowania CNC maszyny można dowolnie konfigurować i ulepszać, co sprawia, że uzyskuje się większą elastyczność i jeszcze lepsze efekty.

 

Zobacz inne usługi
Naszym klientom oferujemy też przygotowanie wizualizacji, rysunku poglądowego, dokumentacji wykonawczej czy samego elementu na podstawie szkicu, dostarczonego wzoru lub modelu 3D części.
Usługi CAD