Cięcie wodą

Home - Usługi - Cięcie wodą

Co to jest cięcie wodą?

Cięcie wodą to technologia, która – jak sama nazwa wskazuje – wykorzystuje do pracy wodę pod wysokim ciśnieniem, a oprócz tego także ścierniwo, stąd też nazywana jest często obróbką strumieniowo-ścierną. Cały proces wykonuje specjalistyczna maszyna CNC, a mianowicie waterjet. Jedną z największych zalet cięcia wodą jest wysoka precyzja – nawet do 0,1 mm. Co więcej, ten rodzaj obróbki nie ingeruje w zewnętrzną strukturę materiału, nie wytwarza żadnych szkodliwych pyłów, nie wymaga dodatkowego wykończenia i jest naprawdę wydajny. Ponadto cięcie wodą nadaje się do obróbki nawet bardzo twardych oraz grubych materiałów.

Cięcie strumieniem wody

Cięcie strumieniem wody pozwala ustrzec się wielu ograniczeń, które stawiają na naszej drodze inne technologie cięcia. Dzięki temu cały proces produkcyjny przebiega niezwykle szybko i sprawnie, a przy tym również efektywniej. Nie można nie wspomnieć także o tym, że w przypadku wycinania wodą materiał nie jest narażony na wpływ wysokich temperatur, dzięki czemu jego właściwości nie zmieniają się, a także nie ulega on odkształceniom.
Oferowana przez nas usługa cięcia wodą jest wykorzystywana do obróbki wielu różnych materiałów, takich jak chociażby metal, ceramika, beton, kamień, guma czy pianka. Z tego powodu z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Jest przydatna przy konstruowaniu chociażby blach stalowych, zawiasów stalowych, mechanizmów uchylnych zawiasów, podstaw do stołów, knag cumowniczych czy rolek kotwicznych. Sprawdza się przy nawet najbardziej wymagających zadaniach.

Cięcie stali wodą

Cięcie wodą to metoda obróbki, która pozwala na perfekcyjne i maksymalnie precyzyjne wycinanie nawet najmniejszych detali w stali. Za sprawą wykorzystania technologii CNC nie ma konieczności wykonywania żadnej dodatkowej obróbki, efekty są bowiem naprawdę znakomite. Do tego cały proces odbywa się niezwykle szybko, dzięki czemu jesteśmy w stanie zrealizować nawet bardzo duże projekty w krótkim czasie. Realizujemy zlecenia z zakresu cięcia stali wodą zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm.

Cięcie aluminium wodą

Cięcie wodą to również bardzo skuteczna metoda obróbki aluminium. Właśnie w przypadku aluminium ten sposób jest najbardziej efektywny, a rezultaty spektakularne. Cięcie wodą nie usztywnia materiału wzdłuż brzegów oraz nie przyczynia się do żadnych zmian w strukturze surowca. Obróbka gwarantuje niezwykłą precyzję, a powierzchnia aluminium po cięciu jest jednolita i gładka, co oznacza, że nie ma potrzeby przeprowadzania na materiale dodatkowej obróbki wykończeniowej.

Maszyna do cięcia wodą

Za pomocą naszych wyspecjalizowanych maszyn do cięcia wodą jesteśmy w stanie osiągać zamierzone efekty w 100%. Nasze urządzenia zapewniają ogromną dokładność oraz najwyższą jakość obróbki. Dzięki sprzętom, w które wyposażyliśmy nasz park maszynowy możemy bez żadnego problemu ciąć wodą nawet bardzo duże elementy, a także kilka elementów jednocześnie. Posiadane przez nas urządzenia umożliwiają także wycinkę dowolnych, nawet najbardziej złożonych kształtów.

Poznaj zalety cięcia wodą

Cięcie wodą to bardzo popularny rodzaj obróbki wielu różnych materiałów, który wyróżnia się znakomitą efektywnością oraz najwyższą jakością. Właśnie dlatego zdecydowanie wygrywa w rankingu najlepszych metod cięcia. Z pomocą technologii cięcia wodą możliwe jest przecinanie grubych materiałów, z jakimi nie poradziłyby sobie inne metody obróbki. Co więcej, cięcie wodą gwarantuje najwyższy poziom precyzji, dlatego też elementy poddawane obróbce są wykończone w sposób bardzo dokładny. Warto także wspomnieć, że podczas tego procesu materiał nie jest poddawany działaniu wysokich temperatur, stąd też nie jest on narażony na uszkodzenia mechaniczne, takie jak pęknięcia czy rysy.

Podsumowując, najważniejsze plusy cięcia wodą to:

 • Brak naruszenia struktury wierzchniej materiału, dzięki czemu nie trzeba wykonywać dodatkowo obróbki końcowej
 • Cięte krawędzie są bardzo precyzyjne, gładkie i równe.
 • Jest to technologia przyjazna środowisku, ponieważ podczas cięcia wodą nie wytwarzają się szkodliwe opary oraz niebezpieczne odpady
 • Możliwość cięcia niemal wszystkich materiałów
 • Możliwość wykonania dowolnych kształtów
 • Szybka i skuteczna obróbka materiału

Cięcie wodą – do jakich materiałów można wykorzystać tę technologię?

Cięcie wodą to bardzo uniwersalna oraz efektywna technologia, która pozwala na obróbkę bardzo wielu rozmaitych materiałów, a cięcie wykonuje z najwyższą precyzją, jakiej nie jest w stanie zagwarantować żadna inna technologia. Do jakich materiałów można wykorzystać cięcie wodą?

 • Ceramika
 • Drewno
 • Gres
 • Guma
 • Kamień naturalny
 • Konglomerat
 • Metale kolorowe
 • Płyty drewnopochodne
 • Poliwęglan
 • Stal nierdzewna
 • Stal węglowa
 • Stopy metali kolorowych
 • Szkło
 • Tworzywa sztuczne

Jeśli na naszej liście nie ma materiału, który chcesz poddać obróbce przy pomocy cięcia wodą, koniecznie skontaktuj się z nami. Zrobimy wszystko, by znaleźć dla Ciebie optymalne rozwiązanie.

Zobacz inne usługi
Naszym klientom oferujemy też przygotowanie wizualizacji, rysunku poglądowego, dokumentacji wykonawczej czy samego elementu na podstawie szkicu, dostarczonego wzoru lub modelu 3D części.
Usługi CAD