Cięcie wodą

Home - Usługi - Cięcie wodą

Co to jest cięcie wodą?

Cięcie wodą to technologia, która – jak sama nazwa wskazuje – wykorzystuje do pracy wodę pod wysokim ciśnieniem, a oprócz tego także ścierniwo, stąd też nazywana jest często obróbką strumieniowo-ścierną. Cały proces wykonuje specjalistyczna maszyna CNC, a mianowicie waterjet. Jedną z największych zalet cięcia wodą jest wysoka precyzja – nawet do 0,1 mm. Co więcej, ten rodzaj obróbki nie ingeruje w zewnętrzną strukturę materiału, nie wytwarza żadnych szkodliwych pyłów, nie wymaga dodatkowego wykończenia i jest naprawdę wydajny. Ponadto cięcie wodą nadaje się do obróbki nawet bardzo twardych oraz grubych materiałów.

Cięcie strumieniem wody

Cięcie strumieniem wody pozwala ustrzec się wielu ograniczeń, które stawiają na naszej drodze inne technologie cięcia. Dzięki temu cały proces produkcyjny przebiega niezwykle szybko i sprawnie, a przy tym również efektywniej. Nie można nie wspomnieć także o tym, że w przypadku wycinania wodą materiał nie jest narażony na wpływ wysokich temperatur, dzięki czemu jego właściwości nie zmieniają się, a także nie ulega on odkształceniom.
Oferowana przez nas usługa cięcia wodą jest wykorzystywana do obróbki wielu różnych materiałów, takich jak chociażby metal, ceramika, beton, kamień, guma czy pianka. Z tego powodu z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Jest przydatna przy konstruowaniu chociażby blach stalowych, zawiasów stalowych, mechanizmów uchylnych zawiasów, podstaw do stołów, knag cumowniczych czy rolek kotwicznych. Sprawdza się przy nawet najbardziej wymagających zadaniach.

Cięcie stali wodą

Cięcie wodą to metoda obróbki, która pozwala na perfekcyjne i maksymalnie precyzyjne wycinanie nawet najmniejszych detali w stali. Za sprawą wykorzystania technologii CNC nie ma konieczności wykonywania żadnej dodatkowej obróbki, efekty są bowiem naprawdę znakomite. Do tego cały proces odbywa się niezwykle szybko, dzięki czemu jesteśmy w stanie zrealizować nawet bardzo duże projekty w krótkim czasie. Realizujemy zlecenia z zakresu cięcia stali wodą zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm.

Cięcie aluminium wodą

Cięcie wodą to również bardzo skuteczna metoda obróbki aluminium. Właśnie w przypadku aluminium ten sposób jest najbardziej efektywny, a rezultaty spektakularne. Cięcie wodą nie usztywnia materiału wzdłuż brzegów oraz nie przyczynia się do żadnych zmian w strukturze surowca. Obróbka gwarantuje niezwykłą precyzję, a powierzchnia aluminium po cięciu jest jednolita i gładka, co oznacza, że nie ma potrzeby przeprowadzania na materiale dodatkowej obróbki wykończeniowej.

Maszyna do cięcia wodą

Za pomocą naszych wyspecjalizowanych maszyn do cięcia wodą jesteśmy w stanie osiągać zamierzone efekty w 100%. Nasze urządzenia zapewniają ogromną dokładność oraz najwyższą jakość obróbki. Dzięki sprzętom, w które wyposażyliśmy nasz park maszynowy możemy bez żadnego problemu ciąć wodą nawet bardzo duże elementy, a także kilka elementów jednocześnie. Posiadane przez nas urządzenia umożliwiają także wycinkę dowolnych, nawet najbardziej złożonych kształtów.

Zobacz inne usługi
Naszym klientom oferujemy też przygotowanie wizualizacji, rysunku poglądowego, dokumentacji wykonawczej czy samego elementu na podstawie szkicu, dostarczonego wzoru lub modelu 3D części.
Usługi CAD