Cięcie laserem

Home - Usługi - Cięcie laserem

Cięcie laserowe

Cięcie laserowe jest to jedna z najpopularniejszych i bardzo efektywnych metod obróbki wielu różnych materiałów. Podczas cięcia wykorzystuje się gorący promień lasera, a także gaz techniczny o dużej czystości. Cięcie laserowe można wykonywać na trzy różne sposoby: metodą stapiania, spalania lub sublimacji. Wybór konkretnej metody zależy od urządzenia stosowanego do obróbki oraz jego mocy. Technologia cięcia laserowego umożliwia obróbkę wielu różnorodnych materiałów, nawet tych bardzo twardych, takich jak chociażby stopy tytanu.

Wycinanie laserowe

Wycinanie laserowe to jedna z flagowych usług naszej firmy. Dzięki tej technologii jesteśmy w stanie tworzyć wiele rozmaitych produktów, takich jak blachy stalowe, zawiasy stalowe, mechanizmy uchylne zawiasów, podstawy do stołów, knagi cumownicze czy rolki kotwiczne. Wycinanie laserowe cechuje niezwykła precyzja, znakomita prędkość, a także niezrównana wydajność i wszechstronność. Za dużą zaletę cięcia laserowego uznaje się również brak konieczności wykonywania obróbki końcowej. Co więcej, pozwala ono uszczelnić krawędzie i zabezpiecza je przed strzępieniem się.

Na czym dokładnie polega wypalanie laserowe? Otóż wiązka lasera nakierowana na materiał bardzo mocno go nagrzewa do momentu stopienia lub odparowania. Cięcie właściwe rozpoczyna się w momencie, gdy wiązka laserowa wniknie w materiał w danym punkcie. Ścieżka lasera przebiega zgodnie z określoną wcześniej geometrią. W efekcie cięcia laserowego następuje rozdzielenie materiału obrabianego.

Cięcie blachy laserem

Cięcie laserem umożliwia uzyskanie niezwykle precyzyjnego kształtu blachy. Warto także dodać, że zapewnia powtarzalność, która nie jest możliwa do uzyskania przy innych technologiach obróbki. Jest to taki rodzaj obróbki blachy, do którego wykorzystuje się wiązkę laserową, dzięki której wykonywane są nacięcia. Warto jednak pamiętać, że istnieją różne metody cięcia laserem blach – dobiera się je do konkretnych materiałów. Najpopularniejsze z nich to: odparowanie, wypalanie, topnienie i wydmuchiwanie oraz tworzenie pęknięć.

Cięcie aluminium laserem

Z kolei cięcie aluminium laserem to gwarancja starannego i dokładnego wykonania. Obrabiane tą metodą elementy wyróżniają się gładką strukturą oraz równymi krawędziami. Za sprawą laserowego cięcia można wytworzyć niezwykle unikalne i precyzyjnie wyprofilowane kształty z aluminium. Nasza firma KW Construction oferuje zarówno realizację zleceń jednostkowych, jak i seryjnych o dowolnych kształtach. Pracujemy na materiałach od najlepszych dostawców, a wytwarzane przez nas elementy są gotowe do montażu.

Cięcie laserem stali

Ciecie laserem stali wykonujemy przy pomocy bardzo wydajnego lasera, który zapewnia najwyższą jakość pracy przy zachowaniu naprawdę znakomitej szybkości. Dlatego też ten sposób obróbki gwarantuje bardzo wysoką efektywność. Za pomocą cięcia laserowego możemy otrzymać niemal każdy kształt stali, a także dowolną ilość powtarzalnych elementów. Dzięki zastosowaniu urządzeń odpornych na drgania, zapewniamy naszym klientom także idealne wymiary ciętych elementów stalowych.

Cięcie laserowe – jaki materiały można ciąć przy pomocy lasera?

Przy pomocy cięcia laserowego można obrabiać wiele różnych materiałów. Są to zarówno tworzywa sztuczne, metale, jak i inne tworzywa, czyli: ABS, Akryl/PMMA, drewno, folię metalową (do 0,5 mm), gumę, karton, korek, papier, PET, piankę, poliamid, poliester, polietylen, poliimid, polioksymetylen, polipropylen, polistyren, polisulfid fenylenu, politereftalan butylenu, poliuretan, poliwęglan oraz tkaniny.

Zalety cięcia laserowego

Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety cięcia laserowego. Dowiedz się, dlaczego warto korzystać z tej technologii:

  1. Cięcie laserowe jest odpowiednie do obróbki wielu rodzajów materiałów. Nie ma innej technologii, która pozwoliłaby na cięcie tak zróżnicowanych typów materiałów – zarówno tych organicznych, jak i nieorganicznych.
  2. W przypadku cięcia laserowego nie jest wymagana obróbka końcowa. Już po cięciu przy pomocy lasera krawędzie materiału są gładkie i równe. Cięcie laserowe jest bowiem procesem, który jest w stanie uszczelnić nawet krawędzie tkanin, zabezpieczając je przed strzępieniem. Dzięki temu można całkowicie zrezygnować z dodatkowej obróbki końcowej w postaci piaskowania czy uszczelniania mechanicznego. Bez względu na to, jaki materiał został użyty.
  3. Warto również wspomnieć o tym, że cięcie laserowe gwarantuje najwyższy poziom dokładności obróbki. Szczelina cięcia, która powstaje podczas obróbki, jest niewiele większa niż wiązka lasera. Dzięki temu można wycinać bardzo precyzyjne i skomplikowane kształty.
  4. Maszyny do cięcia laserowego są bardzo wytrzymałe i nie zużywają się. To ogromna zaleta, która pozwala na dużą oszczędność. W przypadku tego rodzaju obróbki nie trzeba martwić się na przykład o stapiające się głowice.
  5. Nie można również zapomnieć o tym, że ten rodzaj obróbki zapewnia maksymalne wykorzystanie materiału. W przypadku cięcia laserowego nie ma mowy o stratach materiału. Materiał jest wycinany w taki sposób, by po obróbce pozostało jak najmniej odrzutów. Jest to więc bardzo ekonomiczne rozwiązanie.
  6. Cięcie laserem zapewnia wysoką wydajność. W trakcie obróbki nie ma mowy o żadnych przestojach w pracy czy błędach. Cały proces przebiega bardzo sprawnie, jest też niezwykle efektywny i skuteczny.
Zobacz inne usługi
Naszym klientom oferujemy też przygotowanie wizualizacji, rysunku poglądowego, dokumentacji wykonawczej czy samego elementu na podstawie szkicu, dostarczonego wzoru lub modelu 3D części.
Usługi CAD