Cięcie laserem

Home - Usługi - Cięcie laserem

Cięcie laserowe

Cięcie laserowe jest to jedna z najpopularniejszych i bardzo efektywnych metod obróbki wielu różnych materiałów. Podczas cięcia wykorzystuje się gorący promień lasera, a także gaz techniczny o dużej czystości. Cięcie laserowe można wykonywać na trzy różne sposoby: metodą stapiania, spalania lub sublimacji. Wybór konkretnej metody zależy od urządzenia stosowanego do obróbki oraz jego mocy. Technologia cięcia laserowego umożliwia obróbkę wielu różnorodnych materiałów, nawet tych bardzo twardych, takich jak chociażby stopy tytanu.

Wycinanie laserowe

Wycinanie laserowe to jedna z flagowych usług naszej firmy. Dzięki tej technologii jesteśmy w stanie tworzyć wiele rozmaitych produktów, takich jak blachy stalowe, zawiasy stalowe, mechanizmy uchylne zawiasów, podstawy do stołów, knagi cumownicze czy rolki kotwiczne. Wycinanie laserowe cechuje niezwykła precyzja, znakomita prędkość, a także niezrównana wydajność i wszechstronność. Za dużą zaletę cięcia laserowego uznaje się również brak konieczności wykonywania obróbki końcowej. Co więcej, pozwala ono uszczelnić krawędzie i zabezpiecza je przed strzępieniem się.

Na czym dokładnie polega wypalanie laserowe? Otóż wiązka lasera nakierowana na materiał bardzo mocno go nagrzewa do momentu stopienia lub odparowania. Cięcie właściwe rozpoczyna się w momencie, gdy wiązka laserowa wniknie w materiał w danym punkcie. Ścieżka lasera przebiega zgodnie z określoną wcześniej geometrią. W efekcie cięcia laserowego następuje rozdzielenie materiału obrabianego.

Cięcie blachy laserem

Cięcie laserem umożliwia uzyskanie niezwykle precyzyjnego kształtu blachy. Warto także dodać, że zapewnia powtarzalność, która nie jest możliwa do uzyskania przy innych technologiach obróbki. Jest to taki rodzaj obróbki blachy, do którego wykorzystuje się wiązkę laserową, dzięki której wykonywane są nacięcia. Warto jednak pamiętać, że istnieją różne metody cięcia laserem blach – dobiera się je do konkretnych materiałów. Najpopularniejsze z nich to: odparowanie, wypalanie, topnienie i wydmuchiwanie oraz tworzenie pęknięć.

Cięcie aluminium laserem

Z kolei cięcie aluminium laserem to gwarancja starannego i dokładnego wykonania. Obrabiane tą metodą elementy wyróżniają się gładką strukturą oraz równymi krawędziami. Za sprawą laserowego cięcia można wytworzyć niezwykle unikalne i precyzyjnie wyprofilowane kształty z aluminium. Nasza firma KW Construction oferuje zarówno realizację zleceń jednostkowych, jak i seryjnych o dowolnych kształtach. Pracujemy na materiałach od najlepszych dostawców, a wytwarzane przez nas elementy są gotowe do montażu.

Cięcie laserem stali

Ciecie laserem stali wykonujemy przy pomocy bardzo wydajnego lasera, który zapewnia najwyższą jakość pracy przy zachowaniu naprawdę znakomitej szybkości. Dlatego też ten sposób obróbki gwarantuje bardzo wysoką efektywność. Za pomocą cięcia laserowego możemy otrzymać niemal każdy kształt stali, a także dowolną ilość powtarzalnych elementów. Dzięki zastosowaniu urządzeń odpornych na drgania, zapewniamy naszym klientom także idealne wymiary ciętych elementów stalowych.

 

Zobacz inne usługi
Naszym klientom oferujemy też przygotowanie wizualizacji, rysunku poglądowego, dokumentacji wykonawczej czy samego elementu na podstawie szkicu, dostarczonego wzoru lub modelu 3D części.
Usługi CAD